Od 7 października, kiedy terrorystyczna organizacja Hamas zaatakowała Izrael, a armia izraelska rozpoczęła wymierzoną w Hamas operację wojskową, w Strefie Gazy zginęło 15,9 tys. osób
– podał we wtorek tamtejszy resort zdrowia.
Informacje o liczbie ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy wzbudzały poprzednio wątpliwości m.in. dlatego, że publikujące bilanse ofiar biuro jest kontrolowane przez Hamas, który prawdopodobnie kilkukrotnie zawyżył liczbę ofiar ostrzału szpitala Al-Ahli, przeprowadzonego 17 października.
Od 7 października zginęło 406 izraelskich żołnierzy
– przekazał we wtorek rzecznik rządu. (PAP)
Fot. pexels.com





![Koniec utrudnień na A4 po pożarze cysterny [AKTUALIZACJA] 16 - Polskie Radio Rzeszów Koniec utrudnień na A4 po pożarze cysterny [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/444-356984-e1766774470877.jpg)


