Jury pod przewodnictwem Anny Seniuk, wybitnej aktorki teatralnej i filmowej, podsumowując festiwal wskazało na niezmiennie wysoki poziom teatralnych zmagań, rozmaitość form scenicznych, otwartość na to, co nowe i to, co klasyczne w poszukiwaniach repertuarowych.
W kategorii zespołów teatralnych małych form nagrodę główną – Złoty Róg Myśliwski Króla Jana i nagrodę finansową w wysokości 4 500 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego – zdobył Teatr Kapslok z Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów-Warszawa za spektakl „Kolędnicy”.
Drugie miejsce w kategorii zespołowej zdobył Teatr Między Wierszami z Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie, a trzecie – Teatr Nie z Tej Kulisy z Gminnego Centrum Kultury w podwarszawskiej Jabłonnie.
W kategorii indywidualnych dokonań twórczych nagrodę główną – Złotą Misę Borowiny i nagrodę finansową w wysokości 2 500 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego otrzymała Julia Eisenbardt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki za rolę w spektaklu „Co by się nie pomarnowało” w reżyserii Pawła Sroki.
Przyznano również dwa wyróżnienia – dla Wiktorii Skowron z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za monodram „Wychowana” oraz dla Grupy Teatralnej Bez Nazwy z Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu Zdroju za spektakl „Demokratyczny savoir-vivre”. Nagrodę specjalną – Różę Horyniecką – dostała Rozalia Dudek z Grupy Teatralnej Dlaczego nie Razem – z Domu Kultury w Lipniku.
Tekst: Iwona Piętak / Fot.: Krystian Kłysewicz/Biesiada Teatralna w Horyńcu