Rzeszów będzie gospodarzem mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody. Decyzję już oficjalnie ogłosiła Europejska Federacja Pływacka. Miejscem rywalizacji pomiędzy 8 a 14 lipca, będzie oczywiście pływalnia przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie.
Mistrzostwa Europy juniorów są rozgrywane od 1967 roku. W Polsce odbyły się do tej pory raz – w 2013 roku młodzi skoczkowie do wody rywalizowali wówczas na Termach Maltańskich w Poznaniu.
Ostatnie medale juniorskie wywalczyła dla biało – czerwonych w 2016 roku Kaja Skrzek. Zawodniczka Stali Rzeszów wygrała wtedy kategorię A w skokach z trampoliny 1 m i 3 m.
Jutro o poranku na trwających aktualnie w katarskiej Dausze mistrzostwach świata w skokach do wody swoje starty w eliminacjach trampoliny 3-metrowej mają zaplanowane; Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek.
Tekst: Bartłomiej Wisz / Fot.: pixabay


![Porażka Asseco Resovii w Lizbonie 3 - Polskie Radio Rzeszów Miał być hit, a był jednostronny mecz. Asseco Resovia przegrywa po raz drugi z rzędu [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSC00218-e1763826903561-350x250.jpg)






