Prawie 2 tysiące stracił mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna wystawił na sprzedaż towar na jednym z portali ogłoszeniowych. Kolejnego dnia dostał wiadomość SMS o zapłacie przez klienta serwisu za wystawiony przedmiot i dostawę. Dwie godziny później z pokrzywdzonym skontaktował się mężczyzna, podający się za pracownika infolinii portalu ogłoszeniowego.
Poinformował o konieczności zwrotu nieprawidłowo pobranych z konta kupującego pieniędzy. Podczas rozmowy, przekonał pokrzywdzonego do oddania nadpłaty w formie wygenerowania dwóch kodów BLIK. Mężczyzna wykonał polecenia. Po jakimś czasie zorientował się, że został oszukany i zgłosił sprawę na policję.
Tekst: Jakub Chodyniecki / Fot.: pixabay

![[ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie, są ranni 2 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie, są ranni](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/image3-120x86.jpeg)
![[ZDJĘCIA] Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego w Narolu. Jedna osoba poszkodowana 3 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego w Narolu. Jedna osoba poszkodowana](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/597871129_838991372095994_1575675146407209459_n-120x86.jpg)

![[AKTUALIZACJA] Ewakuacja pociągu Przemyśl–Kijów. Policja dementuje doniesienia o pakunku 5 - Polskie Radio Rzeszów Modernizacja przejazdów kolejowych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2024/04/kolej-semafor-120x86.jpg)




