Rozpoczął się sezon letni na rzeszowskim lotnisku. Dziś przyleciał pierwszy samolot z hiszpańskiego Alicante. Ta trasa Ryanaira jest nowością w ofercie irlandzkiego przewoźnika i dlatego pierwszy przylot został przywitany tzw. salutem wodnym od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.
Jak zapowiadają władze lotniska, kolejną atrakcją, będzie otwarcie połączenia na Majorkę (od 26 czerwca). W tym sezonie lotnisko Jasionka oferuje loty m.in. do Turcji, Egiptu, Grecji czy Hiszpanii. Lufthansa zwiększyła ilość połączeń do Monachium, a PLL LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku oraz krajową trasą do Gdańska (od czerwca do września). Także Ryanair dodaje trasy do Alicante i Zadaru, rozpoczynając loty do Chorwacji już w kwietniu.
Tekst: Mariusz Piątkiewicz / Fot.: Łukasz Ożóg, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów






![Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku. Świąteczne życzenia od władz i wspólne łamanie się opłatkiem [ZDJĘCIA] 12 - Polskie Radio Rzeszów Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku. Świąteczne życzenia od władz i wspólne łamanie się opłatkiem [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251218_163231-120x86.jpg)







