Rzeszowski sąd oddalił pozew w trybie wyborczym kandydatki na prezydenta Rzeszowa Karoliny Pikuły przeciwko ubiegającemu się o reelekcję Konradowi Fijołkowi; nie musi on przepraszać za stwierdzenie: „koledzy z Konfederacji z Rosji ciągle nas atakują”.
Sprawa dotyczyła słów, jakie padły podczas debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa 27 marca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.
Po rozpoznaniu sprawy, sąd okręgowy oddalił wniosek Pikuły. Sędzia Barbara Chłędowska uznała, że wypowiedź Fijołka ma charakter opinii i poglądu.
Karolina Pikuła zapowiedziała odwołanie od wyroku.
Tekst: PAP / Fot.: pixabay




![Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku. Świąteczne życzenia od władz i wspólne łamanie się opłatkiem [ZDJĘCIA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku. Świąteczne życzenia od władz i wspólne łamanie się opłatkiem [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251218_163231-120x86.jpg)




