Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Tribute to Krzysztof Krawczyk- Urbański Orkiestra i Goście

29 sty · 15:57
Tribute to Krzysztof Krawczyk- Urbański Orkiestra i Goście

Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście to muzyczny hołd dla niekwestionowanej ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury - Krzysztofa Krawczyka.

Na półki sklepowe i do serwisów streamingowych trafiła 30 września 2022 roku. Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas tegorocznej letniej trasy Męskiego Grania, na której pojawił się prezentowany w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wyjątkowy program muzyczny "Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście". Seria koncertów była ogromnym sukcesem, dowodem na to, że prawdziwe przeboje i charyzma Krawczyka nadal inspirują młode pokolenie artystów, a publiczność tęskni za Krawczykiem. Tysiące widzów na koncertach wspólnie z artystami na scenie śpiewało znane wszystkim słowa takich piosenek jak "Chciałem być", "Mój Przyjacielu", "Bo jesteś Ty" czy "Parostatek".

Piosenki te w nowej oprawie muzycznej przygotowanej przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego brzmią odkrywczo i nowocześnie. Mamy tutaj bogate aranżacje z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na kompozycje, które śmiało można uznać za nasze `dobro narodowe`. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób malują swoim głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Filtrują śpiewane przez siebie piosenki przez pryzmat swojego talentu, wrażliwość muzyczną i energię sceniczną. Podczas koncertów Męskiego Grania wystąpili: Maciej Maleńczuk, Artur Rojek, Błażej Król i Natalia Szroeder, Kacperczyk, Smolik, Piotr Zioła, Grubson, IGO, Miuosh, Skubas i Natalia Grosiak, WaluśKraksaKryzys, Maciej Musiałowski, Jarecki, Baasch, Marcelina oraz Jucho. Ta płyta to wyjątkowy powrót do kultowego repertuaru legendarnego artysty, który w nowej odsłonie wydobywa z niego jego uniwersalny wydźwięk i przesłanie.

Zapraszamy w tę sentymentalną podróż!

Tracklista:

1. Intro
2. Maciej Maleńczuk - Chciałem być
3. Błażej Król feat. Natalia Szroeder - Bo jesteś Ty
4. Igo - Mój przyjacielu
5. Kacperczyk - Pamiętam Ciebie z tamtych lat
6. Artur Rojek - Ostatni taniec
7. Skubas feat. Natalia Grosiak - Bezsenni
8. Jarecki - To co dał nam świat
9. Jucho - Rysunek na szkle
10. Kacperczyk - Byle było tak
11. Baasch - Przy mnie bądź
12. Maciej Musiałowski - Parostatek
13. Piotr Zioła - Ostatni raz zatańczysz ze mną

fot. okładka płyty

29 stycznia ·  15:57

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez