Ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych (PKL) w Solinie przygotował wiele atrakcji dla turystów, którzy przyjadą w Bieszczady na długi majowy weekend. Najmłodsi będą mogli m.in. zwiedzać Wioskę Czadów i Osadę Olbrzymów.
Park Rozrywki Tajemniczy Solina zostanie otwarty w ten weekend – poinformowała Marta Grzywa z biura prasowego PKL.
„Najmłodsi ponownie odwiedzą Wioskę Czadów, Osadę Olbrzymów, Studnię bez Dna czy Labirynt Biesa. Na dzieci czekać będą również Zatopione Skarby Olbrzymów, Rusałkowy Ruczaj i Wąwóz Biesa” – dodała.
Z kolei od 1 do 5 maja w ośrodku w Solinie zaplanowana została „Czadowa majówka”. W tych dniach turyści skorzystają z wielu aktywności przygotowanych specjalnie na ten czas.
„Już przy stacji dolnej gości przywitają Rusałki z niespodziankami dla najmłodszych. Będzie kolorowo od balonów. Chętni rozsiądą się w minitronie Tajemnicza Solina, który dostępny będzie przy stacji Plasza” – podkreśliła.
W parku Tajemnicza Solina zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci czekać będą m.in. ciekawe spektakle.
„W parku spotkamy świteziankę Barbarellę, która od 1 do 5 maja dwa razy dziennie zabierze nas na wielką wiosenną paradę połączoną z muzyką i tańcami. W Wiosce Czadów przywita najmłodszych Czadowy Feliks (1-3 maja) i Melepeta Darko (4-5 maja). W trakcie spektakli nie zabraknie licznych konkursów z nagrodami” – zaznaczyła Grzywa.
W ośrodku w Solinie dostępne będą również stałe atrakcje – niezwykła podróż kolejką gondolową nad zaporą i taras na wieży widokowej. Turyście będą mogli skorzystać również z kawiarni i zjeść regionalne specjały w Karczmie Jawor.
Otwarta w 2022 r. kolejka gondolowa nad zaporą w Solinie w Bieszczadach kosztowała niemal 120 mln zł. Na ponad 1,5-kilometrowej trasie kolei widokowej przebiegającej nad solińską zaporą zamontowanych zostało 25 gondoli. W każdym wagoniku może przebywać osiem osób. Podróż zaczyna się ze stacji początkowej Plasza przy solińskim deptaku. Stacja końcowa jest na Górze Jawor.
Z kolei park tematyczny Tajemnicza Solina jest obok górnej stacji kolejki na Górze Jawor. Prezentowane są w nim legendy związane z Bieszczadami, a także barwne postacie Czadów.
Tekst: PAP, fot. Mariusz Piątkiewicz