Czworo zawodników Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg znalazło się w kadrze narodowej Polski. Powołania do kadry młodziczek otrzymały Weronika Kukiełka i Aleksandra Ślęczka. W grupie juniorów młodszych będzie pływał Vladyslav Grabar, a w młodzieżowcach znana już doskonale i utytułowana zawodniczka – Magdalena Szczęsna.
Powołania są efektem znakomitych występów podczas rywalizacji na wodach toru regatowego w Wałczu, w ramach ogólnopolskich, wiosennych regat konsultacyjnych Polskiego Związku Kajakowego
– poinformował Piotr Kwasek, trener Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, bezpośrednio odpowiedzialny za przygotowanie zawodników.
Tarnobrzeską uzdolnioną młodzież kajakową już w najbliższy weekend, ponownie na wodach wałeckiego toru regatowego czeka kolejna rywalizacja – tym razem podczas 38. Mistrzostw Polski w Maratonie.
Tekst: Robert Pytka / Fot.: Klubu Jezioro Tarnobrzeg, arch.






![IV liga piłkarska - wyniki ostatniej kolejki sezonu 7 - Polskie Radio Rzeszów Stal Mielec zwycięża w derbach regionu [WYNIKI, ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC027271-350x250.jpg)


![Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/AKTUALIZACJA-Makabryczne-odkrycie-w-Lutoryzu.-Ludzkie-szczatki-na-budowie-domow-jednorodzinnych-4.webp)

