31 podkarpackich radnych wojewódzkich głosowało za wyborem Krzysztofa Kłaka z Koalicji Obywatelskiej na przewodniczącego sejmikowej komisji rewizyjnej.
To najważniejsze gremium w lokalnym parlamencie. Ma funkcję kontrolną nie tylko działań sejmiku, zarządu województwa oraz jednostek organizacyjnych. Sprawdza wykonanie budżetu, opiniuje jego wykonanie, a także udzielenie lub nie absolutorium zarządowi województwa.
W jej skład wchodzi siedem osób, zazwyczaj to przedstawiciele wszystkich ugrupowań reprezentowanych w sejmiku. Zwyczajowo jej przewodniczącym jest przedstawiciel największego opozycyjnego klubu.
Tekst: Monika Domino, fot. ilustracyjna




![Pożar w kamienicy przy ul. Kazimierza Wielkiego w Przemyślu. Jedna osoba poszkodowana 5 - Polskie Radio Rzeszów Pożar mieszkania w Rzeszowie. Pięć osób w szpitalu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Pozar-mieszkania-w-Rzeszowie.-Poszkodowane-4-osoby-120x86.jpg)




