Już po raz 25 przyznano „Gałązki Sosny” – nagrody kulturalne Stalowej Woli. W kategorii literatura otrzymała ją Alicja Katarzyna Wojdyło za tomik poetycki „Niebieskie płótno”. Jak powiedziała – twórczość to przemyślenia wynikające z życia jej i innych ludzi. W kategorii wydarzenie kulturalne statuetkę otrzymał Rafał Latawiec za organizację projektu „Majówka w Stalowej Woli – Czy pamiętasz Hotklub?”
Za najlepszy debiut artystyczny uznano sukces rodzeństwa Klaudii i Jakuba Stefaniaków, którzy wytańczyli pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Świata w kombinacji 3 tańców karaibskich i latynoamerykańskich.
Natomiast w kategorii – osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki doceniono działania Grażyny Lewandowskiej. Regionalistka od wielu lat zajmuje się dziejami Rozwadowa. Jest m.in. autorką książki „Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – perła Stalowej Woli’ oraz współautorką monografii „Cmentarz parafialny w Rozwadowie”.
W jednej z najnowszych kategorii – kultura cyfrowa doceniono działania Elżbiety Skromak. Kustosz i etnograf Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli jest pomysłodawczynią aplikacji „Przystanki naszej historii.”
Tekst i fot.:: Robert Pytka







![Dachowanie samochodu osobowego na obwodnicy Niska i Stalowej Woli [AKTUALIZACJA] 8 - Polskie Radio Rzeszów W Jedliczu samochód uderzył w budynek Urzędu Gminy](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/443-366593-350x250.jpg)



