W Zamkoalndii czytelniczej poznaliście dwie nietypowe bohaterki książek dla dzieci, to kura i kaczka, ale z dysfunkcjami. Książka niemieckiego duetu Ulrich Hub z ilustracjami Jörga Muhlego „Ślepa kura i kulawa kaczka” i jej kontynuacja „Nie skakać ma bombę”, wydane przez Wydawncitwo Dwie Siostry, to na pewno propozycje dla dzieci, które pokażą im, jak ważna jest współpraca i wspierania się w spełnianiu marzeń.
Nastolatkom może przypaść do gustu powieść obyczajowa o czarnoskórej rodzinie Davenportów. Wiktoria, która przeczytała pierwszy tom serii „Davenportowie” napisanej przez Krystal Marguis, w Polsce wydanej przez Wydawnictwo Jaguar, uważa, że język powieści jest trochę trudny dla młodych.
„Miasto gwiezdnego pyłu” Georgii Summers, którą wydało Wydawnictwo Jaguar, to powieść z gatunku fantastyki. Tu główna bohaterka próbuje zdjąć klątwę z rodziny i odnaleźć swoją matkę.
Waldemar Cichoń to nie tylko autor przygód lubianej serii przez dzieci o przygodach kota Cukierką. Napisał też książkę dla starszych dzieci, w której bliźniacy Tosia i Tosiek będą przeszkadzać Czarnemu Kapeluszowi w unicestwieniu wynalazków. Ich przygody przeczytacie „Witajcie w Wynalazkowie” z ilustracjami Pawła Widery, którą wydało Wydawnictwo Żwakowskie.
Miłośników komiksów zachęcamy z Magdą do poznania bohaterów serii detektywistycznej InwestyGATORY, którą napisał Wydawnictwo Jaguar.
Opowiadaliśmy też o książce pełnej ciekawostek ekologicznych o intrygującym tytule „Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów” wydanej przez Wydawnictwo Kropka. Magda bardzo dobrze ją ocenia za prosty język, który pozwala dzieciom zrozumieć opisywane zagadnienia bez pomocy dorosłych.
W programie uczennice ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Rzeszowie opowiedziały o swoim pomyśle recytowania i śpiewania poezji seniorom. Jak się okazało, młodym nadal podobają się utwory klasyków, czyli Słowackiego, Szymborskiej i Norwida.
Audycję prowadziła Małgorzata Iwanicka.
Tekst i fot. Małgorzata Iwanicka