Sukces himalaisty i podróżnika pochodzącego z Podkarpacia! Piotr Śliwiński zdobył dzisiaj rano najwyższy szczyt wyspy Spitsbergen na Morzu Arktycznym.
O swoich wrażeniach bezpośrednio z wierzchołka góry Newtontoppen mierzącej ponad 1700 metrów opowiedział w audycji Wolna Sobota.
Przede mną rozciąga się pustkowie lodowe, a po drodze było pełno wspaniałych krajobrazów i widoków, czyli niezapomniane przeżycia
– mówił nam zdobywca góry.
Samotna ekspedycja trwała 18 dni. Ostatni obóz przed atakiem szczytowym himalaista założył dziesięć kilometrów wcześniej.
Z Piotrem Śliwińskim w audycji Wolna Sobota rozmawia Iwona Piętak:
Urodzony w Dynowie Piotr Śliwiński ma za sobą dwanaście wypraw dookoła świata, zdobył osiem szczytów korony Ziemi, w tym Mount Everest.
Gratulujemy zdobycia najwyższego szczytu Spitsbergenu – największej wyspy Norwegii!
Tekst: Iwona Piętak / Fot.: Facebook – Piotr Śliwiński





![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

