Wydarzenie zgromadziło ponad 100 wystawców tradycyjnej żywności z regionu. Jest też wiele atrakcji dla rodzin.
Głównym punktem programu jest konkurs na najlepszy produkt tradycyjny. To ważne, żeby promować smaczne, zdrowe i tradycyjne podkarpackie produkty
– wyjaśnia Dorota Jamrozy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
W programie festiwalu są także konkursy, które sprawdzają nie tylko umiejętności kulinarnego mistrzostwa, ale także wiedzę o tradycji i historii regionu. Będą też degustacje produktów tradycyjnych pozwalają poznać bogactwo smaków i aromatów, które charakteryzują podkarpackie potrawy.
Wydarzenie odbywa się na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Wiejskiego Klubu Sportowego „Górnovia” w Górnie. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Rzeszów.
Tekst: Szymon Taranda, fot. pixabay.com


![Świadkowie pomogli w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy BMW 3 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)






