W Przemyślu przy ulicy Smolki, w asyście Kompanii Honorowych Wojska Polskiego i Wojska Słoweńskiego odsłonięta została tablica pamięci słoweńskiego generała Rudolfa Maistra, który w latach 1908-1912 pełnił służbę oficerską w Przemyślu.
W uroczystościach wziął udział Minister Obrony Republiki Słowenii Marian Szarec. Polski resort obrony narodowej reprezentował wiceminister Stanisław Wziątek. Uroczystość odsłonięcia tablicy pamięci generała Rudolfa Maistra uświetnił koncert orkiestr wojskowych z Polski i Słowenii.
Relację przygotował Grzegorz Janiszewski.
Tekst, fot.: Grzegorz Janiszewski











![Derby Podkarpacia w Krośnie. Wilki kontra Stal [NA ŻYWO] 12 - Polskie Radio Rzeszów Remis na inaugurację sezonu żużlowego w Rzeszowie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC02300-350x250.jpg)


