Nadciśnienie i niedosłuch. Osoby borykające się z takimi problemami mogą skorzystać z akcji profilaktycznych w siedzibie NFZ w Rzeszowie. Jutro w nawiązaniu do Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, który obchodzony jest 22 maja. Specjaliści z NFZ i Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie będą mierzyć ciśnienie, przekażą też indywidualne zalecenia. Jutrzejsza akcja odbędzie się w godzinach od 10:30 do 13:00.
Natomiast w czwartek od 12:00 do 15:00 będzie można wykonać bezpłatne badanie słuchu, ponieważ niedosłuch stał się jednym z najczęściej występujących zaburzeń zdrowia u osób dorosłych. Wsparciem obu wydarzeń będzie możliwość wykonania bezpłatnych pomiarów w Kiosku Profilaktycznym – określenia wskaźnika BMI oraz analiza składu ciała.
fot. archiwum

![[ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec 2 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09528-Poprawione-Szum-120x86.jpg)
![[SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy? 3 - Polskie Radio Rzeszów [SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy?](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/kobieta-cieszy-sie-zakupy-pojeciem-120x86.jpg)

![[ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/image3-120x86.jpeg)




