W Zamkolandii Hania i Łucja opowiadały o nieznanej dla wielu dyscyplinie sportowej, a mianowicie o hobby horsingu. Dyscyplina ta polega na ujeżdżaniu kukiełkowego konika. Powstała w Finlandii w 2011 roku i staje się coraz bardziej popularna w Europie i na całym świecie.
Są organizowane zawody hobby horsingowe. Można na nich skakać przez płotki, w czym specjalizują się Hania i Łucja. O samym istnieniu hobby horsingu Hania dowiedziała się z gazety dla dziewczynek, a potem zaraziła Łucję tym hobby. Dziewczyny czują dużo radości z uprawiania hobby horsing, niestety spotykają się tez ze sporym hejtem środowisku rówieśników, którzy nie rozumieją ich pasji.
Audycję prowadziła Małgorzata Iwanicka.
Tekst i fot.: Małgorzata Iwanicka
















![Śmiertelny wypadek na torach w Trzcianie pod Rzeszowem, nie żyje młoda kobieta [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Śmiertelny wypadek na torach w Trzcianie pod Rzeszowem, nie żyje młoda kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/Korekta-rozkladu-jazdy-na-trasie-Jaslo-–-Nowy-Zagorz.jpg)

