Gościem audycji była Katarzyna Turaj-Kalińska, pisarka, nowelistka, eseistka i poetka, autorka takich książek, jak „Słabość”, „Klasztor żeński”, czy „Szept nad szeptami”.
21 maja 2024 r. spotkała się z czytelnikami Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w ramach cyklu Frazy Osobiste zainicjowanego przez rzeszowski kwartalnik literacko – artystyczny „Fraza”.
Pisarka opowiadała o swojej najnowszej książce „Wielki Brat Zachód” wydanej w 2023 roku. Przedstawiła w niej swoje obserwacje i przemyślenia dotyczące tego, jak zmieniał się stosunek Polaków do szeroko pojętego Zachodu. Ksiażka jest zbiorem esejów publikowanych przez ponad 20 lat na łamach kwartalnika „Fraza”.
Z Katarzyną Turaj-Kalińską w audycji Ślady Pegaza rozmawiała Iwona Piętak:
Tekst, fot.: Iwona Piętak





![Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Dwa potrącenia pieszych w Przemyślu. Kobiety trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/przejscie-dla-pieszych.jpg)

