To był dobry rok szkolny w szkołach regionu
– oceniła na naszej antenie podkarpacka kurator oświaty Dorota Nowak-Maluchnik. W piątek zakończenie zajęć i początek wakacji.
Nasz gość uważa, że był to rok oczekiwanych przez nauczycieli podwyżek wynagrodzeń i przywrócenia rangi temu zawodowi. Dorota Nowak-Maluchnik dobrze ocenia rezygnację z prac domowych dla uczniów. Dodaje, że uczniowie odpowiednio zmotywowani przez nauczycieli chętnie wykonują dodatkowe projekty i ćwiczenia, bo wiedzą, że to służy ich rozwojowi.
Więcej w rozmowie Moniki Domino.
Tekst: Dariusz Kapała, fot. Marek Maśniak

![Podkarpacka Ikonosfera – rozmowa o pejzażu kulturowym regionu [ZDJĘCIA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Podkarpacka Ikonosfera – rozmowa o pejzażu kulturowym regionu [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC07344-350x250.jpg)


![[ZDJĘCIA] Pokazy ratownictwa wodnego i lodowego na Żwirowni w Rzeszowie 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Pokazy ratownictwa wodnego i lodowego na Żwirowni w Rzeszowie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC00342-1-120x86.jpg)



