Wiatr łamał drzewa jak zapałki, główne drogi zostały zablokowane
– mówi Polskiemu Radiu Rzeszów Agnieszka Wyszyńska, wójt gminy Kuryłówka.
Jak dodała, wszystko zaczęło się około północy. Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna do rana usuwała drzewa blokujące drogi. Teraz strażacy zabezpieczają uszkodzone budynki i częściowo zerwane dachy.
Uszkodzone zostały domy jednorodzinne, budynki gospodarcze, kilka dachów, dużo ogrodzeń z powodu powalonych drzew. Od pioruna zapaliło się poddasze. Zostały zniszczone bardzo duże połacie lasów
-wylicza.
Najbardziej poszkodowane są takie miejscowości jak Kulno, Brzyska Wola i Wólka Łamana. Pracownicy urzędu gminy szacują straty w terenie. Poszkodowani będą mogli liczyć na zapomogi.
Relacja: Monika Domino.
Tekst: Barbara Kozłowska, fot. Monika Domino












![Pożar samochodu na parkingu przy markecie budowlanym w Rzeszowie [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Pożar samochodu na parkingu przy markecie budowlanym w Rzeszowie [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG_3441.jpeg)


