W Sibeniku na Chorwacji odbywa się 64. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy. To jeden z największych tego typu festiwali w Europie. Dziś 27 czerwca, zaprezentuje się Teatr Maska z Rzeszowa.
Na miejscu jest Adam Głaczyński, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów.
Rzeszowski Teatr Maska przedstawi spektakl ‘’Hachiko’’. Opowieść o psiej wierności zostanie zaprezentowana na scenie plenerowej obok XV-wiecznej katedry św. Jakuba. Autorka scenariusza i reżyserka Ewa Piotrowska sięgnęła do prawdziwych wydarzeń rozgrywających się w Japonii na początku XX wieku, związanych z niezwykłą przyjaźnią profesora Hidesaburo Ueno z psem Hachiko. W widowisku występują aż cztery lalki psa Hahiko, którymi animuje Anna Złomańczuk.
Spektakl zostanie zaprezentowany na scenie plenerowej w Sibeniku dla blisko 500 widzów. Jak podkreśla aktorka Ewa Mrówczyńska, w czasie występu ważna będzie maksymalna koncentracja.
Z Adamem Głaczyńskim rozmawia Monika Domino:
Rzeszowska Maska jest jedynym teatrem z Polski zaproszonym do udziału w festiwalu.
Tekst i fot. Adam Głaczyński



![Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica 4 - Polskie Radio Rzeszów Zakończono produkcję ponad 22 tysięcy segmentów obudowy tunelu S19 [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/1460x616-2-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251219_084513-120x86.jpg)




