Agata Rymarowicz to krakowska artystka, której repertuar wpisuje się w nurt piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej. To śpiewająca autorka, wykonawczyni pieśni ludowych i inspirowanych kulturą i przyrodą, zwłaszcza rodzinnej ziemi bieszczadzkiej. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Rzeszowie, tam też stawiała pierwsze kroki na scenach klubów studenckich.
W latach 1986-87 została (wraz z Władysławem Serafinem) finalistką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, na którym reprezentowała rzeszowskie środowisko akademickie, otrzymała też główną nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Beskidzkiej w Rzeszowie.
Przez wiele lat tworzyła duet z krakowskim bardem Tadeuszem Krokiem – koncertując, nagrywając płyty (CD Największa miłość – największy grzech, CD Pogoda na pogodzenie). Obecnie występuje z własnym zespołem i nagrywa solowe albumy (CD „Hej lelija – kolędy i pastorałki”, CD „Pamiątki”).
W 2018 r. ukazała się CD „Pod powieką”, która zawiera w pełni autorskie utwory Agaty, a także piosenki z tekstami Jacka Kaczmarskiego, Marka Dutkiewicza, Andrzeja Wierzbickiego i Elżbiety Sawickiej, którymi artystka opowiada o wędrowaniu przez życie, o spotkaniach w drodze, o zagubieniu i powrotach do siebie. Śpiewa o obrazach ukrytych pod powiekami, które, gdy tylko przymkniemy oczy, rozpalają myśli i przywołują wspomnienia. Są to piosenki z Bieszczadami w tle, z ich urodą, magią i historią, wspomnieniem rodzinnego domu, piosenki pachnące połoninami. Klimat Bieszczadów przywołują również starodawne pieśni rusińskie. Przejmujący śpiew Agaty, teksty, muzyczne aranżacje utworów wprowadzają słuchaczy w klimat Krainy Łagodności.
Na początku marca 2024 r. ukazała się jej nowa płyta CD „Bieszczadzkie Spotkania” – rejestracja koncertu, który odbył się w Polskim Radiu Rzeszów w listopadzie 2018 r. Album odzwierciedla nastrój i energię koncertowych spotkań Agaty z miłośnikami bieszczadzkich wędrówek.