Eksperci z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wykryli podczas kontroli celno-skarbowej zawyżoną kwotę podatku od towarów i usług (VAT) do zwrotu. Dzięki pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podmiot skorygował deklarację, zmniejszając wysokość kwoty VAT do zwrotu o ponad 4 mln zł.
Kontrola celno-skarbowa to zadanie naczelników urzędów celno-skarbowych, określone w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej. Wykonują ją zarówno funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS), jak również pracownicy KAS, jednakże niektóre działania o szczególnym charakterze zostały zarezerwowane wyłącznie dla funkcjonariuszy SCS.
Opr. JŚ, fot. ilustracyjne

![[AKTUALIZACJA] Seria zdarzeń drogowych na Podkarpaciu. Wypadki i kolizje w kilku powiatach 2 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie 3 samochodów na Kwiatkowskiego – utrudnienia w ruchu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/05/wypadek2-e1765872381944-120x86.jpg)







