29 rzeszowskich szkół i przedszkoli zostanie wyremontowanych w czasie wakacji. Modernizowane są m.in.: toalety, korytarze, szatnie i sale lekcyjne. W sumie będzie to kosztować prawie 1,7 miliona zł.
W przedszkolu nr 28 przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, remontowane są szatnie, główne wejście, tarasy i balkony. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 przy ul. Dąbrowskiego, prace obejmują wymianę instalacji elektrycznej i wodnej na poziomie piwnic i szatni. Budynek ma ponad 60 lat i w tym zakresie nie był jeszcze remontowany. Roboty potrwają do końca lipca.
W rzeszowskim Zespole Szkół Ekonomicznych dobiega końca remont i modernizacja toalet oraz części korytarza. Zainstalowane zostały urządzenia grzewcze i wentylacyjne. W sierpniu rozpocznie się także malowanie klatki schodowej oraz korytarza na parterze szkoły.
Tekst: Dariusz Kapała za UM, fot. Barbara Olearka/Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2






![89-latek wjechał w stragan na targowisku w Jaśle, prawdopodobnie zasłabł 7 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)
![Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260423_1331091.jpg)


