Zgodnie z uchwałą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, 14 sierpnia, Radio Rzeszów otrzyma 643 tysiące złotych z abonamentu bezpośrednio na konto. Ma to związek z postanowieniem Sądu Okręgowego w Rzeszowie, kończącym postępowanie w sprawie rejestrowej spółki Radio Rzeszów. Podobna decyzja zapadła odnośnie Radia Łódź. KRRiT podjęła uchwały upoważniające przewodniczącego do przekazania środków abonamentowych regionalnym rozgłośniom Polskiego Radia.
Rozgłośnia Regionalna w Rzeszowie Radio Rzeszów SA w likwidacji otrzyma około 643 tys. zł z przeznaczeniem wyłącznie na realizację misji publicznej. Wcześniej należne pieniądze otrzymały 4 rozgłośnie.
Wszystkie 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia powinny otrzymać od KRRiT 84 miliony złotych. Wypłatę środków od zeszłego roku stara się wstrzymywać przewodniczący Rady, Maciej Świrski, który nie uznaje zmiany władz w mediach publicznych oraz ich stanu likwidacji. Z tego powodu próbował wpłacać przeznaczone dla nich pieniądze z abonamentu do depozytów sądowych. Sądy jednak odmawiają ustanawiania depozytów.
Tekst: pap/iar, fot. Pixabay





![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 51 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Siedem-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19-w-Jasionce.jpeg)

