Jeszcze tego lata ruszy budowa kolejnego odcinka chodnika na ul. Matysowskiej w Rzeszowie. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o brakujący odcinek od skrzyżowania z ul. Pienińską w kierunku granicy Rzeszowa i gminy Chmielnik.
Zadanie zgłoszone do ubiegłorocznej edycji RBO wymagało dodatkowych środków, przekraczających 400 tys. zł dostępnych na pojedynczą inwestycję osiedlową.
Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, zdecydował o dołożeniu brakującej kwoty, umożliwiając realizację projektu.
Umowę na budowę, której koszt wyniesie ponad 780 tys. zł, podpisała firma KAPS Podkarpacie. Oprócz chodnika, wykonane zostaną prace związane z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia.
Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień tego roku.
Oprac. Łukasz Wacławek, fot. ilustracyjne

![[AKTUALIZACJA] Zderzenie na al. Rejtana w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu 2 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Zderzenie na al. Rejtana w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/70a155fcb005f7a9c3b2851dbbcf9264-1-350x250.jpeg)





