Mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli podzielić się nadmiarem żywności z osobami potrzebującymi. We wrześniu obok zieleniaka przy ulicy Okulickiego ma pojawić się pierwsza w mieście tzw. mobilna jadłodzielnia.
Do społecznej lodówki będzie można wkładać odpowiednio zapakowane i opisane produkty i dania dobrej jakości wymagające przechowywania w niskiej temperaturze. Obok będą też półki np. na owoce, warzywa, kasze i makarony. W ten sposób nadmiar jedzenia nie trafi na śmietnik, ale do osób potrzebujących wyjaśnia Piotr Pierścionek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, który jest inicjatorem projektu. Jego częścią będą również warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat niemarnowania żywności i dzielenia się nią.
Na ten projekt MOPS w Stalowej Woli otrzymał dotację z Polskich Sieci Elektroenergetycznych w wysokości blisko 24 tysięcy złotych. Mobilne jadłodzielnie działają już m.in. w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Krośnie.
Relacja, tekst: Dariusz Kapała, fot. pixabay.com





![Galeria Sztuki Światowid spłonęła w nocnym pożarze w Tyczynie [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Galeria Sztuki Światowid spłonęła w nocnym pożarze w Tyczynie [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/655479452_1261961842704913_3342143081866475655_n.jpg)


