Miliony złotych na usuwanie szkód po klęskach żywiołowych
Ponad 31,5 miliona złotych trafiło do samorządów na Podkarpaciu na naprawę szkód po klęskach żywiołowych z ostatnich dwóch lat – poinformowała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Chodzi m.in. o powodzie, podtopienia i gradobicia.
Największe wsparcie dla Dynowa i Pawłosiowa
Najwięcej pieniędzy, ponad 2 miliony 164 tysiące złotych, dostał Dynów na remonty dróg i chodników. Pawłosiów – gdzie w ubiegłym roku doszło do powodzi – otrzyma ponad milion 132 tysiące złotych na sześć zadań, głównie drogowych, ale też przebudowę przepustów. Pieniądze trafiły też do gmin: Iwierzyce, Tarnowiec i Świlcza.
W sumie zaplanowano 145 zadań, z czego większość już zrealizowano. Reszta jest w trakcie, ponieważ przedłużały się formalności.

![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Chciał zdać egzamin za kogoś innego. Skończyło się interwencją policji i zarzutami](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831-350x250.jpg)
![Ucieczka 16-latka na hulajnodze zakończyła się kolizją z radiowozem 3 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-350x250.jpg)


![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

