Policja w ramach akcji „trzeźwy poranek” na terenie naszego województwa skontrolowała dziś prawie 11 tys. kierowców, 21 wsiadło po alkoholu.
U 10 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 11 odpowie za wykroczenie.
Kontrole prowadzone były we wszystkich powiatach naszego województwa. Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 10 751 kierowców.
Policja apeluje aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Oprac. Marek Maśniak, fot. KWP

![89-latek wjechał w stragan na targowisku w Jaśle, prawdopodobnie zasłabł 2 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-350x250.jpg)



![Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260423_1331091.jpg)


