Dzisiaj (19.09) obchodzimy dzień emotikona – połączenia znaków przedstawiających różne wyrazy twarzy, emocje oraz nastroje. Po raz pierwszy został on użyty właśnie 19 września – dokładnie w 1982 roku. O to czy emotikony nadal są używane – zapytaliśmy mieszkańców Rzeszowa:
Obecnie większość komunikatorów zamienia typograficzne znaki, na kolorowe obrazki buziek. Powstają coraz bardziej wymyślne grafiki, lecz można zauważyć w Internecie też grupę tradycjonalistów, którzy wolą proste znaczki.
Autor: Filip Bąk, Mariusz Piątkiewicz, fot. pixabay.com




![[AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy – poranne zdarzenia drogowe w regionie 5 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-120x86.jpg)


