W Przemyślu rozpoczęło działalność „Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl”. Przez 12 lat niedokończony budynek na przemyskim Zniesieniu ulegał stopniowej degradacji. Wśród mieszkańców zyskał przydomek „bunkier”. Teraz lśni szkłem i aluminium. W kilkunastu salach wyposażonych w najnowsze multimedia odbywać się będą zajęcia poszerzające wiedzę na temat Wielkiej Wojny. W budynku mieści się także kino 5D, sala konferencyjna, taras widokowy i restauracja.
– Po obejrzeniu ekspozycji w „Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl”, każdy turysta odwiedzający nasze miasto będzie chciał zwiedzić przynajmniej kilka fortów – zapewnia Mateusz Podolak przewodnik turystyczny i wiceprezes przemyskiego oddziału PTTK.
Twierdza Przemyśl jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji nadsańskiego grodu. Nowa inwestycja pozwoli turystom poznać historię i zaplanować zwiedzanie zespołu fortyfikacji z czasów I wojny światowej. „Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl” powstało dzięki środkom z Funduszy Norweskich w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl”. Koszt inwestycji wyniósł 12,5 miliona złotych.
Autor: Grzegorz Janiszewski










![Zwłoki mężczyzny znalezione w Przemyślu. Trwa śledztwo 11 - Polskie Radio Rzeszów Ciało kobiety odnalezione w rejonie rzeszowskiej Żwirowni [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/policja-plecy-e1766775298723-350x250.jpg)



![Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/AKTUALIZACJA-Makabryczne-odkrycie-w-Lutoryzu.-Ludzkie-szczatki-na-budowie-domow-jednorodzinnych-4.webp)

