W Przemyślu rozpoczyna się V Festiwal Książki „Między pokoleniami”. Organizator wydarzenia. Przemyska Biblioteka Publiczna, podkreślają, że chcą stworzyć płaszczyznę do integracji czytelników różnych pokoleń. Zaplanowano spotkania z autorami książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz działania twórcze uczestników festiwalu.
Festiwal zainauguruje konferencja adresowana do bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców pt. „Rola literatury w rozwoju, edukacji i kształtowaniu zdrowia emocjonalnego dzieci”. W kolejnych dniach odbędą się spotkania autorskie z pisarzami oraz warsztaty z ilustratorami i dziennikarzami, skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.
W ramach festiwalu zostały zaplanowane wydarzenia nawiązujące do patronów 2024 roku: Czesława Miłosza, Witolda Gombrowicza, Marka Hłaski i Melchiora Wańkowicza. Eksponowane będą wystawy poświęcone tym pisarzom oraz przeprowadzone zostaną warsztaty literackie. Rozstrzygnięty zostanie też VIII Konkurs Fotograficzny #przyłapaninaczytaniu” i zabawy czytelniczej „Wakacyjne literackie BINGO”.
Autor. B.Szczypta




![[ZDJĘCIA] Nagrody Przemyśla dla najlepszych sportowców, trenerów i drużyn 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Nagrody Przemyśla dla najlepszych sportowców, trenerów i drużyn](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/1000048076-120x86.jpg)




