Podcast Roku 2024 Konkurs imienia redaktora Janusza Majki – wielki finał już w sobotę w Rzeszowie. Największe w Polsce otwarte dla publiczności całodzienne wydarzenie świata podcastu to najlepsi twórcy, spotkania autorskie, debaty, networking. Wieczorem punkt kulminacyjny – wręczenie nagród i wyróżnień o rekordowej wartości 130 000 PLN.
W tym roku 45 osobowe Jury wybierało najlepsze podcasty z pośród 324 zgłoszeń. Po ogłoszeniu 22 nominacji w 6 kategoriach tematycznych oraz głosowaniu internetowym publiczności rozstrzygnięcie czwartej edycji Podcast Roku odbędzie się w sobotę 30 listopada, w czasie Gali Finałowej w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Transmisja live między innymi na www.podcastroku.pl.
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.
Po raz drugi rozwój polskich podcastów zostanie zaprezentowany w czasie całodniowego wydarzenia, otwartego i bezpłatnego dla publiczności.
„Przed nami dzień pełen inspirujących spotkań z Twórcami, którzy udowadniają, że podcasty to coś więcej niż tylko dźwięki – to opowieści, które zmieniają sposób myślenia, poruszają i angażują. Bartek Przybyszewski przeniesie nas w nostalgię lat 90. i 00., Justyna Mazur i Monika Góra opowiedzą o mrocznych tajemnicach kryminalnych, a Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska pokażą, jak technologia kształtuje nasze historie. Zapraszamy również na wyjątkowe spotkanie live wszystkich autorów podcastu Stanu Wyjątkowego. Fani sportu,i podcastowych debat o przyszłości również znajdą coś dla siebie.” – zapowiada Sara Piskor, inicjatorka Konkursu.
Ostatecznych zwycięzców konkursu poznamy w sobotę o godzinie 20:00 podczas Gali Finałowej w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów transmitowanej między innymi przez Onet.
„Bardzo cieszy nas, jak Podcast Roku z każdą edycją staje się przestrzenią, która jednoczy Twórców, słuchaczy i największe marki medialne. Za nami intensywny czas – długie, inspirujące dyskusje Jury, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach, oraz aż sześć tygodni emocjonującego głosowania Internautów na Podcast Publiczności. To dowód na to, jak silna i zaangażowana jest społeczność podcastowa.” – podkreśla Tomasz Majka, jeden z inicjatorów Podcast Roku , syn patrona Konkursu.
Jury ogłosi decyzję w 6 kategoriach, przyzna również Grand Prix oraz 10 wyróżnień:
● Wyróżnienie Audioteki – „Dobrze Opowiedziana Historia”
● Wyróżnienie Busnex doceniające autorów podcastów o zielonej energii, środowisku i rozwoju elektromobilności
● Wyróżnienie Cyfrowa Polska – podcast technologiczny
● Wyróżnienie Kancelaria BWW – podcast młodego Twórcy
● Wyróżnienie Patronite.pl – podcast angażujący społeczność
● Wyróżnienie Polskie Radio – „Tego jeszcze nie było”
● Wyróżnienie Radio TOK FM – „Podcast który zmienił świat na lepsze”
● Wyróżnienie Onet Audio – dla podcastu, który odkrywa prawdziwe przyczyny i odpowiada na najważniejsze pytanie – dlaczego?
Dodatkowo studio podcastowe Studio Plac zrealizuje produkcję 10 odcinkowej serii dobrze zapowiadającemu się Twórcy, a Empik GO z wyróżnionym podcasterem serię „Historie, które z Tobą zostają”. Z kolei marka OPPO producent inteligentnych urządzeń, nagrodzi najlepszych Twórców swoimi najnowszymi słuchawkami bezprzewodowymi.
Po raz pierwszy też konkursowi towarzyszy kampania outdoorowa. Informacje o zwycięzcach pojawią się na początku grudnia na blisko 200 ekranach Screen Network w całej Polsce.
W czasie 3 ostatnich edycji Konkursu Jury wręczyło nagrody i wyróżnienia najlepszym polskim Twórcom o wartości ponad 280 000 PLN. To wszystko dzięki Partnerom i Mecenasom.
Patronem medalnym wydarzenia jest Polskie Radio Rzeszów, w którym Janusz Majka przez prawie 40 lat był dziennikarzem. W sobotę główne studio emisyjne naszej rozgłośni otrzyma imię tego radiowca.
Wszystkie informacje o Konkursie dostępne są na stronie https://podcastroku.pl/ oraz w mediach społecznościowych.
Tekst, fot. materiały prasowe