Podczas charytatywnego kiermaszu w Przedszkolu Publicznym w Górze Ropczyckiej udało się zebrać 3865 złotych na rzecz Wojtusia Błasia z Zagorzyc Dolnych, który zmaga się z glejakiem wielopostaciowym. Zebrane środki zostaną przekazane na konto fundacji siepomaga.pl.
Jak informuje dyrektor przedszkola, Natalia Filipek Marciniec, kiermasz był możliwy dzięki zaangażowaniu pracowników placówki, którzy przygotowali wypieki, oraz hojności rodziców i mieszkańców.
Do końca zbiórki pozostało 6 dni. Brakuje niespełna 60 tys. zł do pełnej kwoty. Datki można wpłacać na stronie siepomaga.pl – https://www.siepomaga.pl/wojciech-blas
Akcja spotkała się z dużym odzewem lokalnej społeczności, pokazując, że wiele osób jest gotowych nieść pomoc potrzebującym.
Tekst, fot. Maciej Idzik


![[AKTUALIZACJA] Wypadek na S19 w Nienadówce na Podkarpaciu. Koniec utrudnień 3 - Polskie Radio Rzeszów Podkarpaccy policjanci podsumowali bożonarodzeniowy weekend](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09007-350x250.jpg)

![[AKTUALIZACJA] Wypadek na S19 w Nienadówce na Podkarpaciu. Koniec utrudnień 5 - Polskie Radio Rzeszów Podkarpaccy policjanci podsumowali bożonarodzeniowy weekend](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09007-120x86.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Wypadek na S19 w Nienadówce na Podkarpaciu. Koniec utrudnień 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Wypadek na S19 w Nienadówce na Podkarpaciu. Koniec utrudnień - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09007.jpg)



