-Powodem podwyżki jest wzrost kosztów obsługi parkomatów – wyjaśnia prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak.
Nie zmieni się koszt parkowania przez pierwsze pół godziny, nadal trzeba będzie zapłacić złotówkę. Ale już godzinny postój będzie kosztował 3 złote, czyli o 50 groszy więcej. Za drugą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 3,60 zł.
Zwiększą się także kary za brak opłaty parkingowej. Jeśli kierowca zapłaci w dniu wystawienie wezwania, to opłata wyniesie 125 zł, po tym terminie już 250 zł.
Za propozycją prezydenta miasta Łukasza Nowaka w sprawie podwyżek zagłosowało 10 radnych, 4 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
W Tarnobrzegu jest około 200 miejsc parkingowych, na których dziennie pojawia się średnio około 800 aut. Samorząd na razie nie przewiduje powstania nowych stref parkowania w mieście.
Relacja Roberta Pytki.
Tekst i fot. R.Pytka


![Zwłoki mężczyzny znalezione w Przemyślu. Trwa śledztwo 3 - Polskie Radio Rzeszów Ciało kobiety odnalezione w rejonie rzeszowskiej Żwirowni [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/policja-plecy-e1766775298723-350x250.jpg)
![Zderzenie dwóch aut w powiecie krośnieńskim. Utrudnienia na drodze [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut na A4 pod Rzeszowem](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSC08691-350x250.jpg)

![Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/AKTUALIZACJA-Makabryczne-odkrycie-w-Lutoryzu.-Ludzkie-szczatki-na-budowie-domow-jednorodzinnych-4.webp)

