Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli będzie miał nowsze wyposażenie. W Pracowni Diagnostyki Obrazowej rozpoczęła się wymiana bardzo ważnych urządzeń takich jak tomograf komputerowy oraz aparaty RTG.
Jak poinformowała dyrektor szpitala Beata Barcicka-Kłosowska urządzenia te będą służyć do diagnostyki pacjentów trafiających m.in. do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jak i pozostałych oddziałów. Dotychczas używany tomograf ma już 10 lat i często ulegał awariom, a placówka miała problemy z zakupem części zamiennych.
Wymiana sprzętu medycznego w stalowowolskim szpitalu jest elementem większego projektu, na który pozyskano dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia. Dzięki tym pieniądzom przebudowany będzie także podjazd dla karetek.
Tekst: R.Pytka, fot. pixabay.com




![Czołowe zderzenie auta i busa na DK9. Droga w Widełce jest już przejezdna [AKTUALIZACJA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Czołowe zderzenie auta i busa na DK9. Droga w Widełce jest już przejezdna [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/34444-120x86.jpg)


