W Budapeszcie zmarła najstarsza żyjąca mistrzyni olimpijska gimnastyczka Ágnes Keleti. Sportsmenka pierwsze olimpijskie złoto zdobyła w 1952 roku na igrzyskach w Helsinkach.
Ágnes Keleti za pięć dni miała obchodzić swoje sto czwarte urodziny. Dziś (02.01) poinformowano o śmierci najstarszej mistrzyni olimpijskiej na świecie. Gimnastyczkę pożegnało w emocjonalnych wpisach wielu sportowców, działaczy i polityków. Za lata kariery sportowej, a potem akademickiej, podziękował jej premier Węgier Viktor Orbán.
Na olimpiadzie w 1952 roku Ágnes Keleti zdobyła nie tylko złoto. W stolicy Finlandii na jej szyi powieszono jeszcze jeden srebrny i dwa brązowe medale. Szczyt jej kariery przypadł cztery lata później. W Melbourne odbierała złoto cztery razy, zdobyła tam jeszcze dwa srebra.
Ágnes Keleti z powodu swojego żydowskiego pochodzenia II wojnę światową przeżyła na sfałszowanych dokumentach. Miała wielki wpływ także na rozwój izraelskiej gimnastyki sportowej. Od trzech lat mistrzostwa Izraela w tym sporcie noszą jej imię, tak jak jedna ze sportowych szkół średnich na Węgrzech. (IAR)





![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

