Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra już po raz 33. W tym roku pieniądze z aukcji i zbiórek zostaną przeznaczone na onkologię i hematologię dziecięcą.
Na Podkarpaciu w tym roku będzie działało kilkadziesiąt sztabów. Większość z nich zakończyła rekrutację wolontariuszy. Tak jest w przypadku Centrum Młodzieży w Rzeszowie. Tutaj do pomocy zgłosiło się 140 osób, od dzieci, młodzież, po osoby dorosłe. Teraz w sztabie trwa przygotowywanie zestawów, składane są puszki i oklejane banderolami. Oprócz tego każdy z wolontariuszy podczas wielkiego finału będzie miał przy sobie identyfikator i serduszka.
Wolontariuszy 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można spotkać już 26 stycznia.
W ubiegłorocznym, 32. finale, WOŚP zebrała ponad 281 milionów złotych. Ostatnią zbiórkę przeznaczono na leczenie chorób płuc.
Tekst: A. Jodłowska


![[ZDJĘCIA] Dwa tygodnie po pożarze. Rodzina Barszczowskich porządkuje zniszczony dom 3 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Dwa tygodnie po pożarze. Rodzina Barszczowskich porządkuje zniszczony dom](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_0929-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] Jacko Brango rozpalił studio Radia Rzeszów! 4 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Jacko Brango rozpalił studio Radia Rzeszów!](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC05943-Poprawione-Szum-120x86.jpg)





