Dzięki temu, jej przepustowość zwiększyła się z 3,6 do 5,5 tys. metrów sześciennych ścieków na dobę. To zabezpieczy potrzeby gminy na kilka lat. Obiekt będzie w stanie odebrać ścieki od nawet 40 tys. mieszkańców, których gmina obecnie liczy 25 tysięcy. Rozpoczęła się modernizacja starej części oczyszczalni, a także budowa kanalizacji w Weryni i w Kolbuszowej Górnej. W sumie, Kolbuszowa wyda na trwające od 2021 roku inwestycje ponad 60 mln zł.
W drugim etapie planowana jest budowa instalacji przyjmowania osadu z przydomowych oczyszczalni ścieków. Obecnie jest ich na terenie gminy około 150. Kolejne są budowane w miejscach, w których nie będzie miejskiej sieci kanalizacyjnej z powodu rozproszonej zabudowy. Miasto rocznie dofinansowuje budowę dziesięciu kolejnych instalacji. Jest przygotowana dokumentacja techniczna. Gmina poszukuje zewnętrznych funduszy na jej wykonanie, a szacowany koszt to 17 mln zł.

![[AKTUALIZACJA] Wypadek z udziałem pieszego w Przyłęku 2 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Krośnie. Nietrzeźwy kierowca potrącił motocyklistę](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/wypadek1-e1762779870313-120x86.jpg)







