Od 1 października mieszkańcy miasta będą mogli bez biletu wsiąść do autobusów komunikacji miejskiej. Wcześniej jednak będą musieli ściągnąć aplikację na telefon lub wyrobić specjalną kartę w siedzibie Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Mielcu.
Trwają przygotowania do wprowadzenia zmian. Mówi Radosław Swół, prezydent Mielca.
Sprawdziliśmy także, co na ten temat sądzą mieszkańcy.
Uchwałę w sprawie wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Mielcu radni podjęli pod koniec ubiegłego roku. Zmiany wejdą w życie 1 października.
Autor: A. Jodłowska


![[AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy – poranne zdarzenia drogowe w regionie 3 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-350x250.jpg)



