W Tajlandii zarejestrowano już ponad 1000 związków par jednopłciowych. Weszły w życie przepisy ustawy, na mocy której Tajlandia stała się pierwszym państwem w Azji Południowo-Wschodniej, w którym pary homoseksualne mogą legalnie wstępować w związki.
Choć Tajlandia postrzegana jest jako kraj o liberalnym podejściu do kwestii obyczajowych, to działania na rzecz legalizacji związków par jednopłciowych były tam podejmowane od kilku dekad. W jednym z centrów handlowych Bangkoku na specjalnej ceremonii w zalegalizowany związek wstąpiło ponad 200 par.
Tajlandia to zaledwie trzeci po Nepalu i Tajwanie kraj w Azji, który zalegalizował związki par jednopłciowych. IAR





![Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] 8 - Polskie Radio Rzeszów Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260423_1331091.jpg)


