6 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbył się wernisaż prac uczestników warsztatów malarskich w Klubie Seniora.
Seniorzy tworzyli swoje prace pod okiem Marii Grodeckiej, artystki z Czarnej Sędziszowskiej. Dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie z malarstwem. Niektórzy odkryli w sobie talent, inni znaleźli nową pasję.
Janusz Ziobro maluje od niedawna, ale jego obrazy już wzbudzają zainteresowanie.
– W domu dużo tego nie mogę mieć, bo mi żona powiedziała: gdzie to będziesz trzymał? Dlatego rozdaję moje obrazy dzieciom. Mam nawet zamówienie na obraz do namalowania na ślub – mówi Janusz Ziobro.
Elżbieta Darłak dołączyła do warsztatów po obejrzeniu wcześniejszej wystawy seniorów.
– Widok własnych prac na ekspozycji sprawił mi ogromną radość – przyznaje. – Ja się cieszę, że ktoś może to widzieć. Może to się komuś spodoba – dodaje dumna Elżbieta Darłak.
Seniorom gratulowali wiceburmistrz Sędziszowa Małopolskiego Marek Pająk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Grzegorz Wszołek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Katarzyna Hagdej oraz opiekun Klubu Seniora Elżbieta Bajor.
Swoje obrazy na wystawie prezentują: Janina Czerwińska-Baranowska, Elżbieta Darłak, Małgorzata Domańska, Danuta Gątarska, Janina Grobelna, Teresa Matuszny, Wiesława Maroń, Czesława Ochał, Lidia Szewczyk, Józefa Terlecka i Janusz Ziobro. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne i róże.
Obrazy na wystawie można oglądać do 12 lutego.
Tekst i fot.: M. Idzik





![Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] 6 - Polskie Radio Rzeszów Sześć pojazdów zderzyło się na S19. Pięć osób poszkodowanych [AKTUALIZACJA,WIDEO] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szesc-pojazdow-zderzylo-sie-na-S19.-Piec-osob-poszkodowanych-AKTUALIZACJAWIDEO.jpg)

