Podczas zimowych ferii w Rzeszowie nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży – zapewniali dziś przedstawiciele miejskich instytucji kultury, oświaty i sportu.
W 16 lokalizacjach organizuje w tym roku zajęcia Rzeszowski Dom Kultury. To 13 filii RDK-u oraz 3 podstawówki. Dużym zainteresowaniem cieszą się półkolonie – jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
W ofercie są warsztaty, zajęcia sportowe, spacery i szeregi innych aktywności. Amatorzy jazdy na łyżwach mogą skorzystać z czterech ślizgawek na ul. Wyspiańskiego, na Alei Powstańców Warszawy, w Parku Sybiraków i na skwerze przy Millenium Hall.
Na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, spektakl teatralny czy rodzinne spacery miejskie zapraszają Rzeszowskie Piwnice. Wspólne czytanie i zajęcia literackie – w sumie 70 wydarzeń – proponuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Propozycje feryjne maja także m.in. ROSiR czy galeria Fotografii Miasta Rzeszowa.
Pełen wykaz wydarzeń będzie dostępny na stronie internetowej rzeszowskiego magistratu – www.erzeszow.pl
Tekst i dźwięk: W.Wójcik

![[ZDJĘCIA] MOBY DICK porwał publiczność w Studiu im. Nalepy 2 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] MOBY DICK porwał publiczność w Studiu im. Nalepy](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC05610-Poprawione-Szum-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] Świąteczne Miasteczko ruszyło na Rynku w Rzeszowie 3 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Świąteczne Miasteczko ruszyło na Rynku w Rzeszowie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09315-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] Grzegorz Braun spotkał się z sympatykami na 3 Maja 4 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Grzegorz Braun spotkał się z sympatykami na 3 Maja](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC03373-120x86.jpg)





