To kolejny krok w stronę rozwoju lokalnej gospodarki i promocji produktów regionalnych. W miejscowości Wybrzeże w gminie Dubiecko powstało nowoczesne targowisko „Mój Rynek”, które zapewni mieszkańcom wygodne miejsce do zakupów, a rolnikom i przedsiębiorcom – przestrzeń do sprzedaży lokalnych oraz ekologicznych produktów.
Wybudowano wiatę handlową oraz budynek biurowo-magazynowy. Obiekt wyposażono w fotowoltaikę, ogrzewanie, monitoring oraz kompletne instalacje. Targowisko zaprojektowano tak, by było przyjazne dla osób niepełnosprawnych.
Projekt, realizowany przez Miasto i Gminę Dubiecko, miał na celu wzmocnienie konkurencyjności lokalnych producentów i poprawę warunków handlu. Inwestycja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jej koszt to ponad 1 milion 270 tysięcy złotych (1 276 807,99 zł), z czego dofinansowanie unijne wyniosło ponad 800 tysięcy złotych (812 432,00 zł).
Tekst: A. Radochońska / Fot.: ilustracyjna




![Utrudnienia w Sanoku po przewróceniu się busa 5 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)
![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

