Podczas uroczystego spotkania w remizie strażackiej były gratulacje, jubileuszowy tort, okolicznościowy spektakl w wykonaniu członkiń koła i tradycyjne sto lat.
Jak powiedziały nam członkinie łańcuckiego koła, działalność organizacji to nie tylko gotowanie pysznych potraw, z czego jest bardzo znana. To przede wszystkim inicjatywy charytatywne, warsztaty artystyczne, w tym ceramiczne i malarskie oraz pomoc w organizacji różnych wydarzeń.
Koło działa w dzielnicy miasta, która jeszcze w okresie międzywojennym była wsią. Pierwsze koła gospodyń wiejskich na ziemiach polskich powstały w drugiej połowie XIX wieku, na terenie obecnego Podkarpacia na początku XX. To organizacje kobiece działające głównie na terenach wiejskich.
Tekst, dźwięk i fot. I.Piętak

![Pożar w zakładzie produkcji opon w Markowej. Strażacy opanowali ogień [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w zakładzie produkcji opon w Markowej. Strażacy opanowali ogień [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Pozar-w-zakladzie-produkcji-opon-w-Markowej.-Strazacy-opanowali-ogien-1-350x250.jpg)





