Dziś i jutro w Tarnobrzegu odbędą się patriotyczne, sportowe i kulturalne wydarzenia upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
Dziś o godzinie 10:00, na Placu Surowieckiego, przy pomniku Hieronima Dekutowskiego, rozpoczęły się uroczystości patriotyczne.
Profesor Tadeusz Zycha wygłosił prelekcję na temat urodzonego w Tarnobrzegu „Zapory”, na koniec złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.
Także w sobotę, ale o godzinie 17:00, w Muzeum-Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu odbyła się promocja książki profesora Tadeusza Zycha pod tytułem „Przyjdzie Zwycięstwo…”o majorze Hieronimie Dekutowskim „Zaporze”.
Natomiast w niedzielę w samo południe, z Placu Bartosza Głowackiego, wystartują zawodnicy Biegu Tropem Wilczym. Dla pierwszych stu uczestników przewidziano pamiątkowe koszulki. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Patriotyczny Tarnobrzeg.
Natomiast w godzinach popołudniowych, w Tarnobrzeskim Domu Kultury, odbędą się dwa koncerty zatytułowane „Zachowałam się jak trzeba”. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu w hołdzie Żołnierzom Wyklętym jest Mateusz Mitka.
Tekst i fot.: R. Pytka