„Stabat Mater”, monumentalne dzieło barokowego, włoskiego kompozytora Giovanniego Battisty Pergolesiego zabrzmi w niedzielę (30.03) w kościele parafialnym w Niebylcu. Wystąpią soliści i Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Szymona Naściszewskiego. W programie Koncertu Pasyjnego znajdą się również inne utwory nawiązujące do okresu Wielkiego Postu u chrześcijan.
Organizatorami koncertu, który rozpocznie się o godz. 15, są Filharmonia Podkarpacka, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej i Parafia pod wezwaniem Znalezienia Świętego Krzyża w Niebylcu.
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Przestrzeń otwarta dla muzyki” finansowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.
Tekst: I.Piętak





![Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-150x150.jpg)

