Taką deklarację otrzymał samorząd Tarnobrzega podczas wizyty w Ministerstwie Przemysłu. Jak poinformował prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak, zapewnienie złożyła Ilona Malik, dyrektor Departamentu Górnictwa i Hutnictwa.
Chodzi o wyrobisko po dawnej odkrywkowej kopalni siarki, które w ramach komunalizacji w 2012 roku trafiło do gminy Tarnobrzeg. Choć rekultywacja formalnie zakończyła się w 2018 roku, nie został wykonany kluczowy system melioracyjno-drenażowego. Brak tych prac powoduje ryzyko podtopień terenów wokół wyrobiska oraz generuje wysokie koszty odpompowywania wody.
Wyrobisko Piaseczno leży na pograniczu gmin Łoniów i Koprzywnica, ok. 4,5 km od Tarnobrzega i zaledwie 2 km od Wisły.
Tekst i fot. W. Wójcik





![Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku. Świąteczne życzenia od władz i wspólne łamanie się opłatkiem [ZDJĘCIA] 7 - Polskie Radio Rzeszów Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku. Świąteczne życzenia od władz i wspólne łamanie się opłatkiem [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251218_163231-120x86.jpg)




