W Rudnej Małej w gminie Głogów Małopolski oddano do użytku dwa nowe mosty ważne dla mieszkańców. Znajdują się na potokach Osina i Mrowla na drodze powiatowej w kierunku Świlczy, gdzie występuje duże natężenie ruchu pojazdów.
Inwestycja realizowana przez powiat rzeszowski obejmowała rozbiórkę starych, nieczynnych obiektów mostowych oraz budowę nowych. Obie przeprawy charakteryzują się nowoczesną konstrukcją żelbetową, co zapewni im wytrzymałość i trwałość na wiele lat.
Zarówno 16-metrowy most na potoku Osina, jak i 13-metrowy na potoku Mrowla, posiadają dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodnik dla pieszych.
Wartość robót wyniosła ponad 4,6 miliona zł. Połowa tej kwoty pochodziła z z rezerwy budżetu państwa na 2024 rok.
Opr. D.Kapała

![[AKTUALIZACJA] Atak terrorystów na plaży w Australii, 10 ofiar śmiertelnych 2 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Atak terrorystów na plaży w Australii, 10 ofiar śmiertelnych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/bondi-beach-587813_1280-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie, są ranni 3 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie, są ranni](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/image3-120x86.jpeg)

![[ZDJĘCIA] Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Załęskiej w Rzeszowie świętuje 30-lecie działalności 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Załęskiej w Rzeszowie świętuje 30-lecie działalności](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/adcd3908-8e3f-4a56-9d50-09846d05054c-120x86.jpg)




