Trumna z ciałem papieża Franciszka została w środę rano (23 kwietnia) przeniesiona do Bazyliki Świętego Piotra. Ustawiono ją przy Ołtarzu Konfesji pod baldachimem Berniniego. Trumna z ciałem papieża została przeniesiona w procesji z kaplicy Domu św. Marty. Ceremonii przewodniczył kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Wierni będą mogli wchodzić do bazyliki i oddać hołd papieżowi od godz. 11.00 do północy. W czwartek świątynia będzie otwarta od 7.00 do północy, a w piątek od 7.00 do 19.00.
Pogrzeb Franciszka odbędzie się w sobotę. W dniu pogrzebu w Polsce będzie obowiązywać żałoba narodowa.
IAR




![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia: silny mróz, śnieg i zamiecie 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Warunki na drogach i ciężka sytuacja energetyczna na Podkarpaciu po opadach śniegu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/niski-kat-strzalu-osoby-idacej-po-pokrytym-sniegiem-chodniku-pod-sniegiem-e1763880211157-120x86.jpg)


